Jedno zdjęcie. Przed siebie.

Za oknem wiosna, kosiarki chodzą pełną parą, szpaki jedzą lunch spacerując w trawie obciętej akurat do szpaczych kolanek. A przed Tobą na zdjęciu Śląski Grzbiet, którym biegnie polsko-czeska granica – dawne tereny rodziny Schaffgotschów, z widoczną w oddali stacją przekaźnikową wybudowaną nad Wielkim Śnieżnym Kotłem. Właśnie tam zmierzaliśmy. Przed Śnieżnymi Kotłami Wielki Szyszak, Vysoké Kolo, Hohe Rand, z  pozostałościami po kamiennym kopcu wzniesionym na cześć Wilhelma I, cesarza Niemiec, który żywot swój zakończył w roku trzech cesarzy, Dreikaiserjahr. Jeszcze bliżej, tuż nad lasem kosodrzewiny, widzisz Czeskie Kamienie, Mužské kameny, Mannsteine.

Czerwony szlak, 3 lipca 2017, drugi dzień wędrówki.

Karkonosze 17

Karkonosze, moje pierwsze góry. Nasze pierwsze góry. Chce mi się iść.

22 comments

  • Azaliż, prawdę rzekłaś. Pod koniec dnia nie mogłam uwierzyć, że my ten Wielki Szyszak obeszliśmy i doskrobaliśmy się do kotłów jeszcze przed zachodem słońca. Nie było już czasu na zejście do Szklarskiej, więc noc spędziliśmy Pod Łabskim Szczytem.

   Polubienie

 1. Karkonosze, góry moich marzeń, odkąd pierwszy raz pokazali mi Śnieżkę z daleka rodzice, chciałem tam pójść, po raz pierwszy udało mi się w wieku 10 lat. I nigdy mi się nie znudziły. Piękne, przyjazne, widokowe, jeśli tylko pamiętamy o szacunku dla gór, korzystając z nich odpowiednio przygotowani.

  Polubione przez 1 osoba

  • Weszłam na szlak po raz pierwszy trochę starsza, ale z pewnością było to w szkole podstawowej. Uświadamiam sobie teraz jak ważne są szkolne wycieczki – dla wielu moich kolegów z klasy był to pierwszy i ostatni kontakt z górami. Zresztą dotyczy to nie tylko gór … bo teatru, muzeów … nawet kina.

   Polubione przez 1 osoba

  • Tak sobie przeglądam czasem archiwum zdjęć, które mam na laptopie. Sporo tego. Bardzo dziwnie byłoby bez zdjęć i zapisywania wydarzeń … naprawdę tyle wspomnień umyka z naszej pamięci.

   Polubienie

  • Całe Sudety mają w sobie to coś, chociaż jako Dolnoślązaczka zapewne nie jestem obiektywna 🙂 To idealne góry na drugą, trzecią wyprawę i każdą następną. Gdy byliśmy na szlaku w zeszłym roku, ktoś kto nas mijał zwrócił uwagę na pewną rzecz. Że to są góry w których ludzie nadal mówią sobie „dzień dobry”.

   Polubione przez 1 osoba

  • Życie za krótkie, więc staram się sobie stawiać realne cele. Skandynawia, jeszcze raz zobaczyć Meksyk i Kanadę 😀 Poza tym poznać dużo Polski 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s